Меню
Адреси магазинів
Магазини «Лампочка»:
Львівська обл., м. Броди, вул. Шевченка 24
Рівненська обл. м. Радивилів, вул. Невського 54
Львівська обл. м. Буськ, вул. Петрушевича 26
Львівська обл. м. Золочів, вул. Бродівська 1Б
Режим роботи
Режим роботи інтернет магазину
 • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
 • Сб: 09:00 - 15:00
 • Нд: вихідний
Замовити дзвінок

Батарейки

Батарейка сольова Крона VIDEX 6F22/9V
0
Батарейка сольова VIDEX R6P/AA
0
Батарейка сольова VIDEX R2OP/D
0
Батарейка сольова VIDEX R14P/C
0
Батарейка сольова VIDEX R03P/AAА
0
Батарейка сольова VARTA R14 жовта
0
Батарейка сольова D VARTA R20 жовтий
0
Батарейка літієва VIDEX CR2450
0
Батарейка літієва VIDEX CR2032
0
Батарейка літієва VIDEX CR2025
0
Батарейка літієва VIDEX CR2016
0
Батарейка літієва VIDEX CR1632
0
Батарейка літієва VIDEX CR1620
0
Батарейка літієва VIDEX CR1616
0
Батарейка літієва VIDEX CR1225
0
Батарейка літієва VIDEX CR1220
0
Батарейка літієва VIDEX CR1216
0
Батарейка літієва VARTA CR2032 BLI 1 Lithium
0
Батарейка літієва VARTA CR2025
0
Хід продажів
Батарейка літієва VARTA CR2016
0
Батарейка літієва VARTA CR1632
0

Батарейки — це компактне, незалежне від електромережі джерело живлення гальванічного типу. Вони забезпечують роботу малої побутової техніки і різних гаджетів, якими ми користуємось повсякденно, таких як переносний ліхтарик, пульт від телевізора чи кондиціонера, наручні годинники та інше.

По яких характеристиках вибирати батарейки?

Не завжди батарейка може підійти для живлення потрібного Вам пристрою. Щоб уникнути покупки невідповідного елемента живлення, необхідно розібратись в їх різновидах і робочих характеристиках.

Тип елемента живлення. Якщо Вам потрібна батарейка для годинника, можливо, варто вибрати дешеву сольову. Але якщо Ви не хочете міняти її кожних пів року, то зверніть увагу на лужну. А для більш потужних приладів підійдуть літієві елементи живлення.

Напруга — варіюється в залежності від виду батарейок. До прикладу, пальчикові елементи можуть видавати 1,5В, деякі різновиди плоских батарейок розраховані на 3В. Крона виробляє — 9В, а от батарейки А27 і А23 видають напругу 12В.

Ємність — один з важливих параметрів будь-якого елемента живлення. Простими словами — це кількість електроенергії, яка знаходиться в батарейці і саме від ємності батарейки залежить тривалість її роботи.

Саморозряд — це процес втрати енергоємності батарейки з часом. Відбувається він через необоротні хімічні реакції, які відбуваються в елементі живлення. Варто відзначити, що на саморозряд, крім іншого, негативно впливають різкі перепади температур.

Різновиди батарейок за хімічним складом

Суть роботи досить проста: між анодом і катодом, один є “мінусом”, а інший “плюсом”, відбувається реакція окиснення в розчині електроліту, що утворює електричну енергію.

Існують декілька типів батарейок, що відрізняються матеріалами, з яких виготовлені їх активні компоненти. Від них залежить термін служби виробів, а також ємність.

Сольові

Елементи живлення цього типу мають маркування R. Вони є найстарішим видом батарейок і в якості “мінуса” в них використовується цинк, а в якості “плюса” — двоокис марганцю. Електроліт, який забезпечує протікання реакції — хлорид амонію. Це сіль, і саме тому батарейка називається сольова. Підходять для пристроїв, які не потребують потужного живлення: дитячих іграшок, пультів ДУ та інших.

Переваги сольових елементів живлення:

 • Дешеві, внаслідок використання доступної сировини для виготовлення;
 • Підходять по параметрах до більшості сучасних електроприладів;
 • Мала вага.

Але також варто відмітити і деякі недоліки виробу. Це різке падіння напруги по мірі розрядки, погіршення роботи при низьких температурах, а також саморозряд при невикористанні. Термін зберігання таких пристроїв 2 роки.

Лужні

Також можна зустріти ці елементи живлення з назвою — “алкалінові”, а маркуються буквами LR. Електроди складаються з марганцю і цинку, як і у сольових, але в якості електроліту, в якому протікає реакція, використовується гідроксид калію. Це луг, тому і в елемента живлення така назва. Батарейки мають термін зберігання біля 6 років. Підходять для пристроїв з помірним і високим споживанням струму, таких як плеєри і диктофони, фотоапарати і ручні ліхтарики.

Переваги алкалінових елементів живлення:

 • Здатні працювати при низьких температурах;
 • Мала швидкість саморозряду;
 • Герметичність, виключає можливість витікання електроліту;
 • Більша ємність, ніж у сольових батарейок.

Якщо говорити про недоліки, то це вартість вища, ніж у сольових і порівняно більша вага.

Літієві

Маркуються буквами CR. Катодом в цих елементах живлення є літій, що дає високу ємність при невеликій вазі, а от “мінусом” і електролітом можуть бути різні речовини: діоксид марганцю, пірит і інші, в залежності від виробника.

Такі батарейки підходять для приладів з високими вимогами до енергії, наприклад, високоточна апаратура.

Переваги літієвих джерел живлення:

 • Довготривалий час зберігання, до 12 років;
 • Висока енергощільність і енергоємність;
 • Стійкість до різних температурних умов;
 • Стабільна подача струму.

Це єдиний тип виробу, в якому переваги перевищують недоліки, так як один мінус — висока вартість. Втім навіть це не є слабким місцем, тому що довготривалий термін служби окупить затрати на літієві батарейки.

Види батарейок за типорозміром

Елементи живлення з однаковим хімічним складом можуть мати різний розмір і форму.

А23/27 — маленькі елементи живлення на 12V, мають форму циліндра. Вони часто використовуються в брилках автомобільної сигналізації.

АА (пальчикові) — найпоширеніший вид батарейок, має циліндричну форму. Підходить для більшості приладів.

ААА (мізинчикові) — маленькі, циліндричні, зазвичай використовуються в малогабаритних пристроях без гострої необхідності в великій силі струму.

С — пристрої великі в діаметрі і мають вигляд діжки. Вони не часто використовуються, але зустріти їх можна в різних переносних магнітофонах і приймачах, в деяких ліхтарях і інших побутових пристроях.

D — батарейки даного типорозміру дають досить великі габарити і циліндричну форму. Це найбільш ємні, надійні елементи живлення, які забезпечують довготривалу і безперебійну роботу. Чудово підходять для туристичних освітлювальних приладів, наприклад, кемпінгових ліхтарів або переносних прожекторів. Також їх можна зустріти в деяких котлах опалювання і колонках.

Крона (PP3) — даний елемент живлення має прямокутну форму і напругу 9V. Контакти батарейки розташовані з однієї сторони. Використовуються в гітарних педалях ефектів, радіомікрофонах і приймачах.

Батарейки “таблетки” — це мініатюрні елементи живлення. Мають круглу, плоску форму і відрізняються висотою, діаметром і типом електроліту. Застосування варіюється від наручних годинників і калькуляторів до високотехнічних слухових апаратів, вимірювальних приладів і обчислювальної техніки. Різні виробники використовують різне маркування, внаслідок чого іноді виникають труднощі пошуку заміни елемента живлення, що відслужив. Але ми потурбувались про це, і вказали всі позначення в описі товару.

Як купити батарейки в інтернет-магазині “Лампочка”?

Вивчивши всі необхідні характеристики, Ви зможете з легкістю здійснити свій вибір, а наш зручний і продуманий інтерфейс полегшить Вам даний процес. Ви можете відфільтрувати всі товари за необхідними параметрами і проглядати тільки ту продукцію, яка Вам підходить.

Наш асортимент досить великий, але все ж ми можемо бути впевнені в якості кожного виробу в каталозі. А так, як ми працюємо напряму з виробниками, то можемо запропонувати Вам доступні ціни. Також зверніть увагу, що ціна на картці товару, вказана за одну батарейку.