Акумуляторні батареї (АКБ) — це обладнання, яке може запасати, зберігати і віддавати енергію. Накопичена енергія в хімічній формі при підключенні до споживача перетворюється в електрику. Завдяки зворотності хімічних процесів, що відбуваються всередині акумулятора, прилад може багаторазово перезаряджатись.
Сфера застосування акумуляторних батарей досить широка. Вони застосовуються в різноманітній автономній техніці, автомобілях, джерелах безперебійного живлення та іншому.
По яким критеріям зробити правильний вибір акумуляторної батареї?
Для початку потрібно порахувати, яку кількість енергії батарея повинна буде віддавати, а після цього протягом якогось часу вона буде підтримувати живлення підключеного пристрою.
- Напруга. Перед покупкою потрібно базуватись на відповідності даного критерію між акумулятором і підключеним до нього приладом. Якщо споживач на 12 Вольт, то і АКБ повинен бути на 12В, а для підключення пристрою на 24В, можна з'єднати послідовно дві акумуляторні батареї по 12 Вольт.
- Термін служби батареї визначається числом циклів заряд-розряд і значно залежить від умов експлуатації.
- Допустима глибина розряду. Рівень розряду є ключовим фактором у терміні служби акумулятора, тому варто ознайомитись з допустимою і рекомендованою глибиною розряду. До прикладу, навіть найдорожчу і якісну батарею можна вивести з ладу за декілька днів, якщо здійснювати повний 100% розряд багато разів підряд.
- Діапазон робочих температур. Рівень температури навколишнього середовища суттєво впливає на доступну ємність акумулятора. При зниженні температури відбувається падіння ємності.
- Струм заряду. Не можна заряджати акумулятори високим струмом, це веде до незворотних хімічних реакцій і суттєво знижує експлуатаційні характеристики батареї.
- Рівень саморозряду. Даний показник характерний для всіх типів акумуляторів і полягає в поступовій втраті заряду при відсутності зовнішнього споживача струму.
- Ємність. Від даного показника залежить тривалість роботи пристрою в автономному режимі.
- Габарити і вага. В залежності від ємності акумуляторів, розміри і вага відрізняються. Чим батарея важча, тим більший циклічний ресурс і термін служби. Також варто звернути увагу на висоту акумулятора без клеми і з клемами, багато виробників вказують два значення.
Різновиди АКБ за електролітом:
- Свинцево-кислотні акумулятори отримали велику популярність завдяки помірній ціні, хорошому ресурсі і високій потужності. Вони основані на електрохімічних реакціях свинцю у водному розчині сірчаної кислоти.
- Гелеві і мультигелеві акумулятори — батареї цього типу працюють на основі гелеподібного електроліту. Суть такої технології в тому, що вона дозволяє збільшити густину електроліту, який містить агресивну сірчану кислоту. Такий АКБ здатний довгий час зберігати роботоздатність і чудово переносити періоди сильного розряду.
Де купити акумуляторні батареї в Україні?
Придбати акумуляторні батареї варто на сайті lampochka.net.ua. Тут представлений широкий асортимент акумуляторів. В кожній карточці товару Ви знайдете якісні фото продукції, детальний опис і всі необхідні технічні характеристики. Вигідні ціни на сайті завжди актуальні, завдяки співпраці напряму з виробниками, а також постійним знижкам і розпродажам. Якщо у Вас виникають питання, їх завжди допоможуть вирішити наші менеджери. А доставку вибраної продукції ми здійснюємо будь-яким зручним для Вас способом в кожний куточок України.