Меню
Адреси магазинів
Магазини «Лампочка»:
Львівська обл., м. Броди, вул. Шевченка 24
Рівненська обл. м. Радивилів, вул. Невського 54
Львівська обл. м. Буськ, вул. Петрушевича 26
Львівська обл. м. Золочів, вул. Бродівська 1Б
Режим роботи
Режим роботи інтернет магазину
 • Пн - Пт: 09:00 - 18:00
 • Сб: 09:00 - 15:00
 • Нд: вихідний
Замовити дзвінок

ВВГ

Кабелі марки ВВГ знайшли широке застосування як в приватному будівництві, так і в промисловому. Це пов’язано з тим, що вони мають достатньо широкий спектр типорозмірів, зручні в монтажі, а їхня вартість відносно невисока порівняно з іншими схожими виробами.

Розшифровка абревіатури ВВГ кабелю

Абревіатура кабелю — це його назва і вона може сказати багато про побудову і сферу застосування провідника.

Перша буква “В” говорить нам про матеріал ізоляції провідника. В даному випадку це полівінілхлорид або як його ще називають вініл.

Друга буква “В” — означає, що кабель має крім безпосередньої ізоляції ще і додаткову оболонку, і виконана вона також з полівінілхлориду.

Третя буква “Г” — вказує на те, що кабель голий і не має захисної оболонки, у вигляді броні. Завдяки цьому провідник є більш гнучким і має меншу вагу.

Крім цих основних букв абревіатури, вкінці назви можна зустріти додаткові позначення.

Буква “П” говорить про плоску форму будови кабелю.

Маленькі букви “нг” означають, що оболонка не підтримує горіння.

Застосування електрокабелю ВВГ

Кабель ВВГ і його модифікації використовуються в промисловій і комунально-господарській сфері, також вони не менш популярні і для житлових будинків. Експлуатація можлива на об’єктах з підвищеним рівнем вологості, а конструктивні особливості з високим рівнем захисту, дозволяють застосовувати вироби на відкритій місцевості при умовах низької корозійної активності, відсутності навантажень на розтяг і ризиків пошкодження чи деформації. Завдяки стійкості ВВГ-нг кабелю до горіння, він широко застосовується в умовах з великою ймовірністю вибухів і загоряння.

Укладання допустиме по горизонталі, вертикалі і під нахилом, а також в місцях, де присутні невеликі вібрації. В деяких випадках кабель рекомендується захищати і прокладати в гофротрубах, металорукавах, кабельних каналах, в колекторах.

Також є деякі вимоги до умов зберігання кабелю ВВГ. Він може зберігатись в закритих приміщенням або під накриттям. Допускається зберігання на барабанах в обшитому вигляді на відкритих майданчиках. Термін зберігання кабелю різний, в залежності від навколишнього середовища: в закритому приміщенні — 10 років, під накриттям — 5 років, а на відкритих ділянках — 2 роки.

Параметри кабелю ВВГ

Основні параметри електрокабелю повинні відповідати певним вимогам, таким як стійкість провідника до механічних, температурних і хімічних впливів.

Максимальна напруга — 660-1000 Вольт

Допустимий діапазон температур:

 • Нормальними режимами експлуатації для кабелів з ваніліновою ізоляцією є температури від -50°С до +50°С.
 • При прокладанні кабелю без додаткового підігріву температура виробу не повинна бути нижче -15°С.
 • При аварійних режимах кабель витримує більш високі температури — до 70°С. А при короткочасному замиканні току, провідник здатен витримати до 160°С.

Радіус вигину. Згідно стандартів для багатожильних кабелів цей параметр складає 7,5 діаметрів.

Опір. На 1 км довжини кабелю при температурі 20°С складає не менше 7-12 МОм, але даний показник залежить від типу жили і її перетину.

Розрахунковий термін служби кабельного провідника — 30 років.

Особливості конструкції

У кабелю ВВГ є декілька різних варіантів виготовлення:

 1. Структура жили. Кабель може мати від двох до п’яти однодротових мідних струмопровідних жил перетину від 1,5 мм2 до 50 мм2.
 2. Ізоляційна оболонка струмопровідних жил. Маркування жили виконується в традиційних кольорах, які відповідають міжнародним стандартам. Нульовий провідник, як правило, має ізоляцію голубого або синього кольору, а провідник заземлення — зеленого або жовто-зеленого забарвлення.
 3. Зовнішня ізоляційна оболонка з ПВХ також заповнює і проміжки між ізольованими жилами. Це надає кабелю більш цілісну структуру і механічну стійкість, а також утворює необхідну форму кабелю.

Купити провід варто на lampochka.net.ua

Купувати в інтернет-магазині легко, а роблячи покупки в магазині “Лампочка”

Ви в цьому переконаєтесь, тому що в нас:

 • Високоякісна продукція від українських виробників;
 • Доставка по всій території України;
 • Найдоступніші ціни на всю кабельно-провідникову продукцію.

Варто відмітити, що вартість кабелю на нашому сайті вказана за 1 погонний метр. Різка кабелю починається також від 1 погонного метра. Наші консультанти люб'язно дадуть відповіді на всі питання, які виникли і допоможуть підібрати необхідний кабель ВВГ.