Вимикач — електричний прилад, призначений для з’єднання і роз’єднання електричного ланцюга. В основному вимикачі керують освітлювальними приладами, рідше їх застосовують для витяжних вентиляторів, кондиціонерів та іншого.
Прилад, який більше за все піддається вдосконаленню і оснащенню додатковими функціями — це вимикач. В залежності від способу монтажу, дизайнерського рішення, від можливості перемикання і регулювання світла, а також призначення і захисних властивостей, їх можна розділити на декілька типів.
Які бувають вимикачі?
На сьогоднішній день Ви можете зустріти велику кількість різноманітних вимикачів з додатковими функціями і можливостями. Спершу можна загубитись, але в цілому, все не так важко. Можна виділити ряд категорій, по яких групуються всі вимикачі:
- Звичайні вимикачі. Такі пристрої найпопулярніші, їх особливість в тому, що управління одним світильником здійснюється тільки з одної точки.
- Прохідні перемикачі. Дуже зручне рішення для великих просторів, тому що керування одним світильником здійснюється з двох місць. Часто вони встановлюються в довгих коридорах, в спальнях, а також на сходах.
- Перехресні/проміжні перемикачі. Такі вироби дозволяють керувати з трьох і більше точок. Схема підключення вимагає розмістити по краях прохідні перемикачі, а між ними необхідну кількість проміжних.
- Поворотний димер. Такий варіант управління освітленням являє собою поворотну ручку, за допомогою якої здійснюється плавне регулювання яскравості.
Спосіб встановлення
За способом кріплення вимикачі діляться на дві категорії:
- Внутрішній / вбудований / прихований / врізний монтаж — вимагає встановлення пристроїв у підрозетник, який в свою чергу розміщується в отворі стіни.
- Накладний / зовнішній / відкритий монтаж — пристрій кріпиться на поверхню стіни і не потребує спеціального врізного отвору. Зовнішній монтаж забезпечує простоту встановлення і обслуговування, а заміна точки кріплення не призведе до значних пошкоджень поверхні.
Декоративне оформлення корпусу
Широкий асортимент вимикачів відрізняється не тільки за технічними параметрами, але і зовнішнім виглядом. В наявності є як класичні білі і кремові моделі, так і більш сучасні варіанти:
- Які імітують натуральні матеріали (дерево, метал, камінь);
- Оснащені спеціальними індикаторами світла;
- Велика кількість як яскравих і насичених кольорів, так і більш спокійних відтінків.
В даному випадку необхідно орієнтуватись тільки на власний смак і стиль інтер’єру.
Інші різновиди вимикачів і їх можливості
Ступінь захисту. Для обладнання приміщень, з підвищеною вологістю або вмістом великої кількості пилу, виробники пропонують вимикачі з підвищеним рівнем захисту.
- Вимикачі класу захисту IP44 призначені для встановлення у ванній кімнаті, де в основному присутня тільки висока вологість.
- Від ступеня захисту IP54, вимикачі можна встановлювати в приміщеннях, де існує можливість потрапляння струменю води на пристрій, наприклад біля мийки на кухні.
- Вимикач з IP65 — передбачений для особливо агресивного середовища. Вищий степінь герметичності дозволяє використовувати виріб на вулиці.
Вимикачі від нашого інтернет-магазину
Зручні фільтри, розташовані ліворуч, допоможуть Вам знайти необхідну продукцію за особистими критеріями. Широта асортименту товарів полягає у різноманітності виробників, цінової політики, стилістичних особливостей і функціональних можливостей. Ви зможете підібрати моделі від преміум класу і до економ, при цьому ми забезпечуємо високу якість будь-якого сегмента. Наші досвідчені консультанти із задоволенням допоможуть розібратись у всьому різноманітті каталогу.